وبلاگ

۲آذر ۱۴۰۲

گام مهم ویتا با همکاری بنیاد علوی در مسیر محرومیت‌زدایی

گام مهم ویتا با همکاری بنیاد علوی در مسیر محرومیت‌زدایی

گام مهم ویتا با همکاری بنیاد علوی در مسیر محرومیت‌زدایی با انعقاد قرارداد پیاده‌سازی الگوی احیاء، ریفربیش و تامین تجهیزات پزشکی در مراکز درمانی و بیمارستان‌های کم‌برخوردار کشور

بنیاد علوی را با عنوان بازوی محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان در کشور می‌شناسیم و پلتفرم نوآوری ویتا نیز عنوان اولین مرکز تخصصی احیا  تعمیرات اساسی تجهیزات پزشکی را در ایران یدک می‌کشد.

انجام صدها طرح سازندگی و محرومیت‌زدایی در زمینه‌های فرهنگی، آموزشی، اجتماعی و حوزه سلامت تنها بخشی از اقدامات بنیاد علوی است.

طرح‌هایی که هر کدام توانسته یک گام بزرگ در مسیر آبادانی و سازندگی ایران باشد.

بازگرداندن صدها تجهیز پزشکی اسقاطی به چرخه سلامت، ایجاد فرهنگ استفاده از تجهیزات احیاء شده و آموزش نخبگان داخلی در حوزه تکنولوژی روز تجهیزات پزشکی نیز از فعالیت‌های عمده ویتا است.

بی‌تردید هم‌مسیر شدن در این طرح‌ها بی‌تردید یکی از بهترین و روشنترین مسیرها برای محرومیت‌زدایی در کشور و ایجاد شرایط بهتر زندگی برای مردمان غیور خاک ایران است.

فرصت گسترش صنعت احیاء و بازیابی تجهیزات پزشکی در مناطق محروم

چالش عدم توانایی مراکز درمانی در مناطق کم‌برخوردار برای تامین تجهیزات پزشکی با هزینه بالا، یکی از معضلات بزرگ مردم این مناطق در دسترسی به تجهیزات پزشکی با کیفیت است.

چالشی که متاسفانه هر ساله جان بسیاری از هم‌وطنان ما در مناطق محروم را با تهدید روبرو می‌سازد، حال باید راه‌حلی باشد تا بتوان با هزینه پایین و کیفیت بالا امکان دسترسی به تجهیزات پزشکی را برای مردمان این منطقه فراهم آورد.

لذا ما در ویتا کوشیدیم تا با رویکردی متفاوت وارد حیطه سلامت شده و با اجرای صنعت احیاء و بازیابی تجهیزات پزشکی بتوانیم تجهیزات با کیفیت بالای پزشکی و هزینه حداقلی برای تجهیز مراکز درمانی محروم در کشور تامین کنیم.

با گسترش این صنعت در کشور امکان دسترسی کم‌هزینه به دستگاه‌های پزشکی با کیفیت جهانی و ارائه خدمات و گارانتی میسر خواهد بود.

ویتا آماده همکاری با مراکز خیریه در حوزه سلامت

در واقع این گام مهم ویتا با همکاری بنیاد علوی در محرومیت‌زدایی میتواند آغازگر یک جهاد ملی در تجهیز مراکز درمانی کشور بویژه در مناطق محروم باشد، لذا باید گفت ویتا آمادگی همکاری با تمامی سازمان‌ها یا ارگان‌های خیریه برای کمک به مردم مناطق کم‌برخودار را دارد، لذا در صورت تمایل تمامی مراکز مربوطه و افراد خیر در این حوزه می‌توانند جهت تعامل بیشتر و همکاری با همکاران ما تماس حاصل نمایند.

شماره تماس: ۰۲۱۷۴۳۹۱۰۱۱

حفظ منابع موجود، کمک به مراکز درمانی، کاهش هزینه‌های سلامت، کاهش آثار سوء اجتماعی ناشی از کمبود تجهیزات پزشکی و بهبود کیفیت خدمات‌رسانی در مراکز درمانی از اهداف مهم ویستا تجهیز احیاء در پیاده‌سازی صنعت ریفربیش یا بازچرخانی دستگاه‌های پزشکی در کشور است.

البته باید اشاره کرد که ویتا خدمات خود را در تمامی استان‌های کشور ارائه میدهد و اگر تجهیزات پزشکی شما همچون ونتیلاتور، ماشین بیهوشی، رادیولوژی، پمپ، سونوگرافی و… نیاز به تعمیرات اساسی و بازیابی با حداقل هزینه دارد میتوانید با کارشناسان ما در مرکز تماس بگیرید تا در اولین فرصت خدمات مورد نیاز شما را ارائه دهند.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید ۰۲۱۶۶۸۱۲۰۷۴

ویتا در مسیر همکاری با بنیاد علوی در مناطق کم‌برخوردار کشور

 اقدام بنیاد علوی در مسیر محرومیت‌زدایی با انعقاد قرارداد با ویتا
اقدام بنیاد علوی در مسیر محرومیت‌زدایی با انعقاد قرارداد همکاری با ویتا

شرکت ویستا تجهیز احیاء به عنوان یک شرکت دانش‌بنیان و عضو پارک فناوری شریف که رسالت خود را خدمت به جامعه سلامت کشور و هدف خود را دسترسی حداکثری مردمان کشورمان بویژه در مناطق محروم و کم‌برخوردار همچون سیستان و بلوچستان، ایلام و سایر استان‌های کم‌برخوردار به تجهیزات پزشکی قرار داده است، با انعقاد قرارداد همکاری با بنیاد علوی قصد دارد تا هرچه بیشتر و بهتر در مسیر خدمت‌رسانی و انجام رسالت خود گام بردارد.

باید گفت حیات مجدد به انسان‌ها با صنعت تعمیرات اساسی و بازیابی، جلوگیری از هدر رفت منابع کشور اهداف اصلی ویتا در انعقاد قرارداد با بنیاد علوی بوده است.

 گام مهم ویتا با همکاری بنیاد علوی در مسیر محرومیت‌زدایی در واقع یک حرکت بزرگ برای پیشبرد اهداف ملی بنیاد علوی با مساعدت پلتفرم ویتا است که میتواند افقی روشن در صنعت سلامت ایران به ویژه در مناطق محروم باشد.

ضرورت ایجاد صنعت احیای تجهیزات پزشکی

وجود تجهیزات اسقاطی زیاد در مراکز درمانی، استفاده از نیروهای نخبه داخلی،افزایش دانش فنی در حوزه بازیابی و تعمیرات اساسی تجهیزات پزشکی به ویژه تجهیزات سرمایه‌ای همچون سی‌تی‌اسکن، ونتیلاتور، سی‌آرم و سایر تجهیزات، از زمینه‌های اصلی شکل‌گیری ایده ریفربیش توسط بنیانگذاران شرکت ویتا و نیز گسترش چشم‌گیر استفاده از خدمات این شرکت در طول ۳ سال فعالیت آن بوده است.

شرکت ویستا تجهیز احیاء در طی همکاری با بنیاد علوی پس از انتخاب منطقه، نیازسنجی، شناسایی تجهیزات اسقاطی و مذاکره با مراکز به جمع‌آوری تجهیزات اسقاطی از هر منطقه اقدام کرده و پس از طی مراحل لازم جهت ورود دستگاه به مجموعه، عملیات احیا بر روی دستگاه‌ها را انجام داده و پس از پایان عملیات فنی تجهیزات را به صورت کاملا بازیابی و نوسازی‌شده، با گارانتی و خدمات پس از احیاء به مراکز مربوطه تحویل خواهد داد.

 

 

 

 

 

 

 

۳مهر ۱۴۰۲

دستگاه اکوکاردیوگراف

دستگاه اکوکاردیوگراف

دستگاه اکوکاردیوگراف یکی از تجهیزات بسیار ضروری در تشخیص دقیق بیماری‌های قلبی است.

این دستگاه پزشکی در واقع یک سیستم اسکن قلب به وسیله امواج فراصوت (اولتراسوند) است.

در سیستم اسکن قلب با عبور امواج صوتی از قفسه سینه به کمک پروب‌های متصل در سطح آن یک تصویر متحرک از قلب به دست می‌آید که این تصویر در برخی مواقع از تصویر اشعه ایکس نیز واضح‌تر و گویاتر است.

کاربردهای اکوکاردیوگراف

این دستگاه کاربردهای بسیاری در زمینه بیماری‌های قلبی دارد که چند مورد از مهمترین آنها عبارتند از:

۱-مشاهده ساختمان حفره‌های قلب، ضخامت دیواره قلب و شکل و اندازه دریچه‌های قلب.

۲-تشخیص تنگی دریچه میترال و آئورت

۳-بازشناسی اختلال در سیستم الگوی جریان خون

۴-ارزیابی و شناسایی سوفل قلبی

۵-تشخیص بیماری‌های قلبی کودکان و نوزادان

۶-کاردیومیوپاتیک هیپرتورفیک

۷-شناسایی عفونت پریکارد

۸- شناخت و تشخیص وجود دریچه غیرطبیعی

نگهداشت اکوکاردیوگراف

در خصوص نگهداشت این دستگاه پزشکی باید گفت به دلیل حساسیت عملکرد این دستگاه، کاربران باید همواره از صحت کارکرد آن اطمینان حاصل نمایند و این امر با بازرسی دوره‌ای، کنترل کیفی و کالیبراسیون آن امکانپذیر است. از سوی دیگر باید توجه داشته باشیم که در صورت خرابی تجهیزات پزشکی خود تعمیر و نوسازی این تجهیزات را به مجموعه و یا فردی بسپاریم که بتواند علاوه بر تعمیر و نوسازی درست، اصولی و فنی آن، گارناتی لازم و خدمات ضروری پس از نوسازی و احیاء را به مرکز بدهد. علاوه بر این با توجه به قیمت بالای این دستگاه، بازسازی و نوسازی آن در صورت خرابی و یا اسقاط شدن آن میتواند یک راه حل کم‌هزینه برای مراکز درمانی باشد.

در این راستا باید گفت پلتفرم نوآوری ویتا اولین مرکز تخصصی احیاء و بازیابی تجهیزات پزشکی در ایران است که توانسته است با ارائه خدمات فنی، گارانتی و خدمات پس از احیای معتبر جایگاه ویژه در میان مراکز درمانی در سراسر کشور به دست آورد.

در واقع پلتفرم نوآوری ویتا تعمیرات و نوسازی تجهیزات پزشکی را به گونه‌ای انجام میدهد که در واقع مرکز درمانی یک تجهیز نو و در حالت کارخانه‌ای با تمام خدمات لازم و البته با کمترین قیمت ممکن به دست می‌آورد.

رجوع به تیم فنی ویتا علاوه بر قانونی بودن تمامی فعالیت‌های این مرکز و داشتن تمامی مجوزهای اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی، یک مسیر کوتاه، به صرفه، قابل اطمینان و مورد تایید اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی و نیز وزارت بهداشت ایران است.

شما نیز جهت برخورداری از مزایای خدمات ویتا میتوانید با شماره ۰۲۱۶۶۸۱۲۰۷۴ تماس حاصل نمائید.

۲۶شهریور ۱۴۰۲

لزوم اجرایی‌سازی ماده ۱۱ آیین‌نامه

لزوم اجرایی‌سازی ماده ۱۱ آیین‌نامه

لزوم اجرایی‌سازی ماده ۱۱ آیین‌نامه حمایت از تولید و اشتغال‌آفرین دانش‌بنیان حوزه سلامت براساس مصوبه دولت

در این ابلاغیه وزارت بهداشت آموزش و درمان پزشکی از کلیه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و نیز مراکز درمانی خواسته است تا براساس ابلاغیه آیین‌نامه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه سلامت، بخشی از تجهیزات پزشکی سرمایه‌ای مورد نیاز خود را از شرکت‌های دانش‌بنیانی که دارای مجوز رسمی از اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی هستند خریداری نمایند.

براین اساس خرید تجهیزات سرمایه‌ای مورد نیاز مراکز درمانی و دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران از شرکت‌های دانش‌بنیان همچون ویستا تجهیز احیاء (پلتفرم نوآوری ویتا) که دارای مجوز از اداره کل تجهیزات پزشکی بوده و نیز تجهیزات مذکور را با ارائه گارانتی و خدمات پس از احیاء به خریداران عرضه می‌کنند، یک امر قانونی و به عبارت دیگر یک آیین‌نامه ابلاغی و لازم‌الاجرا است.

براساس تصویب دولت در این آیین‌نامه مراکز مذکور موظف هستند تا ۲۰ درصد از تجهیزات سرمایه‌ای مورد نیاز خود را از شرکت‌های دانش‌بنیان خریداری نمایند.

با وجود تصویب این آیین‌نامه در هیات دولت متاسفانه مراکز و درمانگاه‌ها در اجرای این آیین‌نامه قدم موثری برنداشته بودند، لذا وزارت بهداشت با توجه به لزوم حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و نیز امر صرفه‌جویی در هزینه‌های مراکز درمانی و دانشگاه‌های علوم پزشکی با تاکید بر اهمیت این آیین‌نامه دستور اجرایی شدن و توجه به آن را به تمامی مراکز مرتبط صادر نمود.

پلتفرم نوآوری ویتا (شرکت ویستا تجهیز احیاء)

پلتفرم نوآوری ویتا (شرکت ویستا تجهیز احیاء) نیز با توجه به توسعه فعالیت‌های خود به ویژه در سال گذشته قصد دارد تا با عرضه خدمات بی‌سابقه‌ی احیاء و بازیابی تجهیزات پزشکی به ویژه در حوزه تجهیزات سرمایه‌ای و با ارائه گارانتی و خدمات پس از احیاء به این تجهیزات گام بزرگی را در تامین تجهیزات مورد نیاز مراکز درمانی در سرتاسر کشور بردارد.

اجرای آیین‌نامه خرید ۲۰ درصد از تجهیزات سرمایه‌ای از شرکت‌های دانش‌بنیان، میتواند یک قدم بسیار سودمند در ارائه خدمات درمانی کم‌هزینه و کاهش هزینه‌های مراکز درمانی در کشور باشد.

تمامی مراکز درمانی جهت خرید تجهیزات پزشکی با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت میتوانند با شماره ۰۲۱۶۶۸۱۲۰۷۴ تماس حاصل نمایند

۲۱خرداد ۱۴۰۲

نمایشگاه ایران هلث و حضور پلتفرم نوآوری ویتا

نمایشگاه ایران هلث و حضور پلتفرم نوآوری ویتا

نمایشگاه ایران هلث و حضور پلتفرم نوآوری ویتا در این نمایشگاه برای اولین بار

پلتفرم نوآوری ویتا به عنوان اولین مرکز تخصصی احیاء و بازیابی تجهیزات پزشکی در کشور اولین تجربه حضور خود در ۲۴ نمایشگاه بین‌المللی ایران هلث را پشت سر گذاشت.

ایران هلث که یک فرصت استثنائی برای معرفی صنعت ریفربیش و نیز پلتفرم نوآوری ویتا بود از تاریخ ۶ الی ۹ خرداد در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد.

در این نمایشگاه غرفه ویتا از سوی تمام فعالان حوزه تجهیزات پزشکی مورد بازدید قرار گرفت. در این بازدیدها اغلب حاضرین با توجه به جدید بودن صنعت احیا و بازیابی تجهیزات پزشکی پس از ارائه پرزنت توسط کارشناسان ویتا علاقمندی خود را به این حوزه اعلام کرده و همچنین توسعه این صنعت را یکی از عوامل یاری‌گر صنعت سلامت در کشور دانستند.

حضور ویتا در ایران هلث
حضور ویتا در ایران هلث

توسعه صنعت ریفربیش هدف حضور در ایران هلث
توسعه صنعت ریفربیش هدف حضور در ایران هلث
ایران هلث قدمی برای آغاز بهترینها در صنعت احیا و بازیابی
ایران هلث قدمی برای آغاز بهترینها در صنعت احیا و بازیابی
ایران هلث فرصتی برای ارائه دانش ویتا
ایران هلث فرصتی برای ارائه دانش ویتا
اولین تجربه ویتا حضوری پررنگ در ایران هلث
اولین تجربه ویتا حضوری پررنگ در ایران هلث

ارائه خدمات آموزشی

ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و علاقمندان از حوزه‌های جذاب به ویژه برای قشر دانشجو در کشور بود. این آموزشها که با هدف ورود دانشجویان به بازار کار به صورت مرتب در مرکز ویتا برگزار می‌شود یک فرصت استثنائی با بهترین کیفیت آموزشی ممکن برای استفاده دانشجویان است.

آشنایی با تعمیرات برد، تعمیرات تجهیزات پزشکی، خرابی‌های شایع تجهیزات، عیب‌یابی و… بخشی از خدمات آموزشی ویتا به علاقمندان جهت ورود به بازار کار است.

همچنین گواهی معتبر نیز پس از آموزش به شرکت‌کنندگان ارائه می‌گردد.

جهت کسب اطلاعات در خصوص دوره‌ها با ما تماس بگیرید

غرفه ویتا

شلوغی قابل توجه ویتا بی‌شک نشانگر علاقه و پتانسیل موجود در حوزه ریفربیش تجهیزات پزشکی در ایران است.

بازدیدکنندگان که از تمامی شهرها و استان‌های کشور جهت بازدید از نوآوری، فناوری و دانش جدید در حوزه پزشکی و پیراپزشکی آمده بودند، راه‌اندازی صنعت ریفربیش را یک راه حل بسیار خوب برای رفع بسیاری از مشکلات ناشی از کمبود، اسقاط و نبود تجهیزات پزشکی در مراکز درمانی بویژه در شهرها و استان‌های محروم کشور دانستند.

ارتباط با بسیاری از مراکز که به خدمات ویتا نیاز داشته و هنوز آشنایی زیادی با این مجموعه دانش‌بنیان نداشتند، از نکات بسیار تاثیرگذار و مثبت نمایشگاه ایران هلث بود.

همچنین این نمایشگاه باب آشنایی و همکاری با برخی از مراکز فعال در حوزه تجهیزات پزشکی از سایر کشورها، بویژه کشورهای منطقه را نیز برای ویتا به ارمغان آورد.