وبلاگ

۲۵اردیبهشت ۱۴۰۲

اولین حضور پلتفرم نوآوری ویتا در کنگره رادیولوژی ایران

اولین حضور پلتفرم نوآوری ویتا در کنگره رادیولوژی ایران

اولین حضور پلتفرم نوآوری ویتا در کنگره رادیولوژی ایران به عنوان اولین مرکز تخصصی احیا و بازیابی تجهیزات پزشکی در ایران

حضور پررنگ شرکت دانش‌بنیان ویتا شاید که به جهت نو بودن خدمات و نیز ایجاد امکان کاهش بسیار زیاد هزینه‌های تجهیزات پزشکی از جمله رادیولوژی برای مراکز مختلف درمانی و پزشکان متخصص در این حوزه بود.

در این نمایشگاه مراجعه‌کنندگان به غرفه ویتا علاوه بر آشنایی بیشتر با صنعت احیا و بازیابی تجهیزات پزشکی، همچنین با مزایای بسیار ارزشمند این صنعت برای چرخه درمان کشور در هر سطحی از بهداشت و سلامت، آشنا شدند.

آنچه که برای مراجعین نمایشگاه به ویژه پزشکان و مسئولان تجهیزات پزشکی مراکز مختلف درمانی از اهمیت ویژه برخوردار بود، مسئله کاهش هزینه و نیز اراده خدمات جدید و با کیفیت از سوی شرکت ویتا بود.

ریفربیش تجهیزات پزشکی بویژه تجهیزات سرمایه‌ای به گونه‌ای که با کمترین هزینه ممکن، بهترین کیفیت (کیفیت تجهیزات پس از احیا باید هم‌سطح کیفیت دستگاه کارخانه‌ای باشد) را ارائه میدهد، شوق بسیار زیادی در حاضرین در نمایشگاه ایجاد کرد.

کنجکاوی و نیز اشتیاق به استفاده از خدمات شرکت ویستا تجهیز احیا در تمامی روزهای نمایشگاه مشهود بود. به‌گونه‌ای که میتوان این کنگره و نمایشگاه را یک سکوی پرتاب در مسیر رشد بی‌وقفه ویتا دانست.

حضور دانشجویان و فعالان حوزه تجهیزات پزشکی در غرفه ویتا
حضور دانشجویان و فعالان حوزه تجهیزات پزشکی در غرفه ویتا
حضور دانشجویان و فعالان حوزه تجهیزات پزشکی در غرفه ویتا
حضور دانشجویان و فعالان حوزه تجهیزات پزشکی در غرفه ویتا
پلتفرم نوآوری ویتا
پلتفرم نوآوری ویتا

دومین روز نمایشگاه
دومین روز نمایشگاه

دانشجویان نخبه در غرفه ویتا

یکی از اتفاقات بسیار جالب توجه نمایشگاه، حضور فعال دانشجویان رشته‌های پیراپزشکی در غرفه ویتا جهت آشنایی و درخواست آموزش بود.

دانشجویان در فرصت ایجاد شده از مسئولان غرفه ویتا، امکان آموزش و نیز استخدام یا کارآموزی در این مرکز را جویا شدند.

علاقه دانشجویان به کار در حوزه تخصصی و ذوق آنان از ایجاد فرصت شغلی مناسب و نیز امکان آموزش در یک فضای بسیار مجهز برای اولین بار در ایران، از نکات انرژی‌بخش و بسیار جالب این نمایشگاه بود.

لازم به ذکر است تمامی علاقمندان می‌توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر در حوزه‌های مورد علاقه با این پلتفرم تماس حاصل نمایند.

جهت تماس با ما: ۰۲۱۶۶۸۱۲۰۷۴

۲۴اردیبهشت ۱۴۰۲

ارائه خدمات در حوزه الکتروکاردیوگراف و الکتروشوک

ارائه خدمات در حوزه الکتروکاردیوگراف و الکتروشوک

ارائه خدمات در حوزه الکتروکاردیوگراف و الکتروشوک با حداقل هزینه در حوزه احیا و بازیابی تجهیزات پزشکی در مرکز پلتفرم نوآوری ویتا.

پلتفرم نوآوری ویتا در مسیر توسعه خود و توسعه صنعت ریفربیش در ایران با انجام پیشن‌نیازها، ضروریات و اقدامات لازم موفق به کسب مجوز احیا و تعمیرات اساسی الکتروشوک و الکتروکاردیوگراف شد.

این پلتفرم که بنیانگذار صنعت ریفربیش به صورت رسمی و نیز اولین مرکز دارای مجوز از وزارت بهداشت و درمان کشور است،

در طول بیش از ۳ سال فعالیت خود توانسته است خدمات بسیار ارزنده‌ای را به بسیاری از مراکز درمانی و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ارائه دهد.

شرکت دانش‌بنیان ویستا تجهیز احیا (ویتا) قصد دارد تا با ادامه روند توسعه و پیشرفت در صنعت احیای تجهیزات و ملزومات پزشکی خدمات خود را در حوزه تمامی تجهیزات استراتژیک پزشکی به مراکز درمانی ارائه نماید.

همچنین مرکز ویتا یکی از اهداف کلان خود را گسترش صادرات به کشورهای دیگر به ویژه کشورهای منطقه میداند،

لذا تمامی فعالیت‌ها و خدمات این مرکز در چهارچوب استانداردهای ملی و بین‌المللی است.

روند دریافت مجوزها

دریافت مجوز فعالیت به صورت جداگانه برای هریک از تجهیزات پزشکی، با تلاش تمامی پرسنل و رعایت تمامی نکات و موارد اعلام شده از سوی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی از قوانین سخت ویتا است که تنها تجهیزاتی در این مرکز پذیرش می‌شوند که مجوز و استانداردهای لازم جهت احیا و بازیابی آنها در پلتفرم نوآوری ویتا وجود داشته باشد.

با وجود برخی چالش‌ها و گاهی سختگیری‌های بسیار زیاد از سوی نهادهای مرتبط اما با توجه به الزام رعایت استانداردها و قوانین بسیار سخت ویتا در حین عملیات احیا و بازیابی و نیز تاکید مدیران پلتفرم بر رعایت موارد و نکات ایمنی و فنی، خوشبختانه دریافت مجوز برای تجهیزات مختلف در ویتا به صورت یک روند شفاف انجام می‌پذیرد و این روند با گذشت زمان سرعت بیشتری نیز به خود گرفته است.

تعمیرات اساسی تجهیزات سرمایه‌ای با هزینه بسیار کم و کیفیت بالا همراه با ضمانت خدمتی بی‌سابقه از ویتا در ایران است.

 

۲۰اردیبهشت ۱۴۰۲

دیدار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با شرکت‌های تراز تجهیزات پزشکی

دیدار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با شرکت‌های تراز تجهیزات پزشکی

دیدار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با شرکت‌های تراز تجهیزات پزشکی به همراه وزیر محترم بهداشت از جمله نشست‌های بسیار حساس و تاثیرگذار این دو نهاد با شرکت‌های دانش‌‌بنیان حوزه تجهیزات پزشکی و سلامت بود.

در این دیدار آقای دکتر دهقانی با اشاره به اهمیت این شرکت‌ها در حوزه سلامت کشور، حمایت از شرکت‌هایی با چنین فعالیت و بهره‌‌وری برای کشور را از مسائل بسیار استراتژیک معاونت علمی و فناوری دانسته و قول به مساعد به ایجاد فضای مناسب برای شرکت‌های دانش‌۲بنیان در حوزه سلامتاشاره کرد.

دکتر دهقان در این دیدار اذعان کردند با توجه به نقش بسیار تاثیرگذار شرکت‌های فعال در این حوزه به ویژه شرکت‌های تراز حاضر در جلسه، حمایت مردم و مسئولین را از این شرکت‌ها خواستار شدند.

ایشان همچنین با اشاره به اهمیت کیفیت محصولات و خدماتی که از سوی این شرکت‌ها ارائه می‌شود، خاطر نشان کردند:

با توجه به اینکه شرکت‌های مذکور استانداردها و کیفیت مورد نیاز را رعایت می‌کنند بی‌تردید ما نیز باید با حمایت همه‌جانبه مسیر را برای رشد این شرکت‌ها آماده کنیم.

اگر به صورت ویژه  و اساسی شرکت‌های تراز در حوزه تجهیزات پزشکی را مورد حمایت قرار دهیم، قطعا این شرکت‌ها با شناخت از نیازهای بازار، به حل مشکلات این عرصه خواهند پرداخت.

الزام حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان

دهقانی فیروزآبادی با اشاره به حمایت جدی مقامات عالی و اسناد بالادستی کشور از جریان تولید علم و فناوری، اظهار کرد:

جان انسان‌ها برخوردار از بالاترین ارزش‌ها است و حوزه سلامت، حوزه‌ای است که با جان انسان‌ها سروکار دارد، بنابراین شرکت‌های تراز در این حوزه از اهمیت بسیار بالا برخوردار هستند و ما نیز با توجه به نیاز کشور به توسعه حوزه سلامت باید به مشکلات کلان این شرکت‌های تراز توجه کرده و مسیر رشد و تسعه آنها را فراهم کنیم.

اگر فضای فعالیت و بازار مناسب برای توانمندی‌های داخلی وجود داشته باشد، می‌توانیم به توفیقات چشمگیری دست پیدا کنیم

اما متاسفانه بسیاری از سازوکارهای پیچیده و سختگیری‌ها بلای جان این حوزه و توسعه فناوری‌ها در حوزه سلامت شده است.

باید برای تحول و دستیابی به یک نقطه مطلوب، جراحی‌هایی صورت دهیم که البته دردها و عوارض خود را دارد، اما در برخی موارد جراحی نکردن و تن ندادن به تغییر، منجر به مرگ می‌شود.

لذا تن ندادن به نقش‌آفرینی و تاثیر شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه سلامت بی‌شک وضعیت را وخیم‌تر خواهد کرد، لذا حمایت و تسهیل‌گری وظیفه نهادهای مختلف و نیز مردم در قبال شرکت‌های دانش‌بنیان است.

در این دیدار دکتر ملک‌زاد مدیرعامل شرکت ویستا تجهیز احیاء (ویتا) نیز با اشاره به مشکلات و چالش‌های بسیار زیاد در حوزه صنعت احیا و ریفربیش، این صنعت را عامل بسیار مهمی در ارائه خدمات با کیفیت در حوزه تجهیزات پزشکی دانستند.

 

۱۱اردیبهشت ۱۴۰۲

سرپرست دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت

سرپرست دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت

سرپرست دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت جناب آقای دکتر بنفشه و هیات همراه در هفته اول اردیبهشت در بازدید از پلتفرم نوآوری ویتا، به عنوان بنیانگذار صنعت ریفربیش در ایران قول به مساعدت جهت ترویج صنعت ریفربیش در کشور داد.

در این بازدید جناب دکتر بنفشه با توجه به پیشرفت بسیار چشمگیر شرکت دانش‌بنیان ویستا تجهیز احیاء (ویتا) در طی فعالیت ۳ ساله خود اظهار امیدواری کرد تا با ورود بیشتر نهادهای فعال در حوزه تجهیزات پزشکی در صنعت احیا و بازیابی تجهیزات پزشکی، بتوان این صنعت را در کشور نهادینه کرده و از مزایای بسیار ارزشمند و خدمات ارزنده آن برای یاری رساندن به صنعت سلامت کشور به ویژه در مناطق محروم بهره برد.

ایشان در این بازدید ضمن آشنایی با روند احیای و نوسازی تجهیزاتی اسقاطی، با پروسه بهبود کیفیت این تجهیزات و نیز خدمات ویژه ویتا به مراکز آشنا شد.

با توجه به نیاز کشور در صنعت سلامت به تامین تجهیزات و نیز کمبود نقدینگی بیمارستان‌ها جهت خرید تجهیزات نو به نظر میرسد می‌توان صنعت احیا و بازیابی را به عنوان مهمترین یاری‌گر کشور در این حوزه نام برد.

دکتر ملک‌زاد مدیرعامل ویتا نیز در این بازدید با اعلام این امر که حمایت نهادهای فعال در حوزه سلامت به ویژه نهادهایی همچون وزارت بهداشت و اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی، میتواند مسیر صنعت ریفربیش را تسهیل نماید، افزود با حمایت نهادهای مرتبط از شرکت‌های دانش‌بنیان همچون ویتا میتوان امیدوار بود که با تولید دانش و نیز به‌کارگیری نخبگان و دانش‌آموختگان دانشگاهی، کشور در مسیر رشد و پیشرفت قدم‌های بسیار بزرگی بردارد.

فعالیت پلتفرم نوآوری ویتا و ارائه خدمات کم‌نظیر آن به مراکز درمانی در سراسر کشور به عنوان یک طرح موفق از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این نوید را میدهد که در صورت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان میتوان بسیاری از مشکلات و مسائل کشور را در حوزه‌های مختلف با تکیه بر منابع و نیروهای داخلی برطرف نموده و از پتانسیل کشور در حوزه‌های مختلف بهره‌برداری حداکثری نمود.