وبلاگ

۲۷دی ۱۴۰۱

کارگاه‌های تخصصی آموزش تعمیرات و بازیابی تجهیزات پزشکی

کارگاه‌های تخصصی آموزش تعمیرات و بازیابی تجهیزات پزشکی

کارگاه‌های تخصصی آموزش تعمیرات و بازیابی تجهیزات پزشکی با هزینه‌ای کمتر از هزینه کلاس‌های جهاد دانشگاهی و با هدف پرورش نیروهای متخصص از میان دانشجویان و دانش‌آموختگان رشته‌های مهندسی پزشکی، مکانیک، مهندسی الکترونیک، مهندسی برق و فعالان حوزه تجهیزات پزشکی در پلتفرم نوآوری ویتا برگزار می‌شود.

این کارگاه‌ها به صورت دوره‌ای و در هر دوره تجهیزات یک خط تخصصی به مدت ۱۶ الی ۲۰ ساعت آموزش داده می‌شود.

همچنین پلتفرم در نظر دارد تا برای استفاده بهینه افراد از دوره‌ها و ایجاد امکان شرکت برای دانشجویان و افراد شاغل، این دوره‌ها را به صورت کلاس‌های ۴ساعته در روزهای پنج شنبه یا جمعه برگزار نماید.

لازم به ذکر است مدرسین کارگاه‌های تعمیرات و بازیابی تجهیزات پزشکی منتورها و متخصصین هر یک از خطوط پلتفرم ویتا هستند که تجربه بسیار زیادی در حوزه تخصصی خود دارند.

از امتیازات و ویژگی‌های بسیار مهم این کارگاه‌ها که برای اولین بار در ایران برای هنرجویان امکان استفاده از آن وجود دارد، آموزش این کارگاه‌ها در محل واقعی کار احیای تجهیزات است که به هنرجویان امکان میدهد تا طیف وسیعی از تجهیزات را مشاهده کرده و در محیطی آموزش ببینند که تجهیزات مربوطه واقعا در حال عیب‌یابی یا تعمیر هستند. لذا شرکت‌کنندگان با مشکلات و موارد واقعی خرابی‌ها آشنا شده و راه‌حل واقعی رفع آن عیوب را آموزش خواهند دید.

با توجه به اینکه پلتفرم نوآوری ویتا یک شرکت دانش‌بنیان بوده و آموزش را یکی از اهداف اصلی خود میداند، هزینه این کارگاه‌ها به صورت حداقلی از هنرجویان دریافت می‌شود تا افراد بیشتری امکان استفاده از این فرصت استثنائی را به دست بیاورند.

ترتیب برگزاری کلاسها بدین شکل خواهد بود که ظرفیت هر یک از کارگاه‌ها که زودتر پر شود از همان هفته کارگاه‌های آن خط شروع خواهد شد.

پس از اتمام دوره‌های هر یک از خطوط، گواهی مربوطه نیز به هنرجویان عزیز اعطا می‌شود.

۲۰دی ۱۴۰۱

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از ویتا

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از ویتا

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از ویتا در حالی انجام شد که با توجه به فعالیت بسیار تاثیرگذار مرکز ویتا در یاری رساندن به مراکز درمانی کشور، این مرکز در تیتر مباحث نهادهای مرتبط با حوزه سلامت و صنعت درمان کشور قرار دارد.

در این بازدید اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تجلیل از پیشرفت پلتفرم نوآوری ویتا و خدمات بسیار ارزنده این پلتفرم به دانشگاه‌های علوم پزشکی و مراکز درمانی، اظهار امیدواری کردند با توسعه فرهنگ استفاده از تجهیزات پزشکی احیا و بازیابی شده و نیز توجه به استفاده بهینه از منابع موجود در مراکز پزشکی کشور، صنعت ریفربیش بتواند جایگاه واقعی خود را در جامعه سلامت کشور به دست آورد.

بازدیدکنندگان با اشاره به مشکلات اقتصادی عدیده‌ای که بیمارستانهای کشور با آن دست و پنجه نرم می‌‌کنند، اظهار کردند که میتوان با توسعه صنعت احیا و بازیابی در کشور علاوه بر بهره‌‌گیری حداکثری از منابع موجود، کاهش هزینه‌ها و افزایش کیفیت تجهیزات پزشکی، همچنین میتوان به عنوان اولین کشور در منطقه وارد حوزه صادرات تجهیزات پزشکی شد.

در این بازدید مسئولان و مدیران پلتفرم نوآوری ویتا با اشاره به خدمات بسیار ارزشمند ویتا در طی ۲سال گذشته برای تمامی مراکز درمانی که با این شرکت همکاری داشته‌اند، افزودند اگر بتوان با حمایت لازم از ویتا صنعت ریفربیش را در کشور نهادینه کرد، میتوان بعد از چند سال بهره‌های بسیار فراوان از صنعت مذکور برده و زمینه صادرات تجهیزات پزشکی احیا شده را به تمامی کشورهای منطقه به دست آورد.

همچنین میتوان با بازگرداند تجهیزات پزشکی اسقاطی به چرخه درمان، به تجهیز مراکز درمانی کشور در مناطق کم‌برخودار کمک کرد، امری که بی‌شک میتواند باعث کاهش چشمگیر آثار سوء کمبود تجهیزات در شهرهای کوچک و مناطق کم‌برخوردار گردد. آثاری چون آثار سوء اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی که بسیاری از خانواده‌ها و نیز به طور کلی کشور همواره با آن مواجه بوده است.

۱۶آذر ۱۴۰۱

حضور دکتر دهقانی فیروزآبادی در دفتر پلتفرم نوآوری ویتا

بازدید دکتر دهقانی فیروزآبادی معاونت محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری از دفتر ویتا

بازدید دکتر دهقانی فیروزآبادی معاونت محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری از دفتر ویتا در حالی انجام شد که این معاونت قصد دارد تا با حمایت از شرکت‌های دانش‌‌بنیان در حوزه پزشکی و تجهیزات پزشکی بتواند قدم موثری در پیشرفت صنعت سلامت کشور بردارد.

دکتر دهقانی در این دیدار ضمن آشنایی با پروسه دقیق عملیات احیا و بازیابی تجهیزات اسقاطی با اهداف کلان و خرد پلتفرم نوآوری ویتا در راه‌اندازی صنعت ریفربیش در ایران نیز آشنا شد.

در این بازدید مدیریت پلتفرم نوآوری ویتا با اشاره به اینکه ویتا با راه‌اندازی صنعت احیا و بازیابی تجهیزات پزشکی علاوه بر حمایت از مراکز درمانی و صنعت سلامت کشور، همچنین از ظرفیت‌های علمی و فنی کشور نیز استفاده بهینه کرده است، همچنین افزود، ما از تمامی منابع و ظرفیت‌های کشور در حوزه صنعت ریفربیش استفاده کرده و بویژه مسیر بسیار بزرگی را در فراروی نخبگان داخلی کشور قرار داده‌ایم.

پلتفرم نوآوری ویتا میزبان معاون محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری
پلتفرم نوآوری ویتا میزبان معاون محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری

معاونت محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در این بازدید با اشاره به اهمیت و ارزش کار پلتفرم نوآوری ویتا در راه‌اندازی یک طرح بزرگ ملی، این پلتفرم را محکوم به پیشرفت دانست. زیرا ایشان معتقد بودند با توجه به شرایط کشور و نیز نیاز مبرم به تجهیزات پزشکی با کیفیت با هزینه پایین ما در زمان حاضر نیاز به حضور شرکتی همچون ویتا داریم تا بتواند در این شرایط سخت یاری‌رسان مراکز درمانی کشور و همچنین صنعت سلامت ایران باشد.

دکتر دهقانی همچنین قول دادند تا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مساعدت و همکاری لازم را جهت رشد و توسعه هرچه بیشتر شرکت دانش‌‌بنیان ویتا با این شرکت داشته باشند.

دکتر ملک‌زاد مدیریت پلتفرم ویتا در این بازدید با مقدس خواندن هدف ویتا برای کاهش هزینه‌های حوزه سلامت، تجهیز مراکز درمانی با تجهیزات پزشکی با کیفیت و همچنین آموزش نخبگان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های مرتبط جهت ورود به بازار کار و صنعت، این شرکت دانش‌بنیان را یک الگوی خوب جهت توجه سایر نهادهای مرتبط به حوزه ریفربیش دانست.

۸آذر ۱۴۰۱

هیئت مدیره بیمارستان میلاد در ویتا

بازدید هیئت مدیره بیمارستان میلاد از ویتا

بازدید هیئت مدیره بیمارستان میلاد از ویتا با هدف افزایش همکاری و کاهش هزینه‌های بیمارستانی

در این بازدید هیئتی متشکل از قائم مقام محترم بیمارستان و چند تن از اعضای این بیمارستان با حضور در ویتا و بررسی دقیق پروسه احیا و بازیابی در این مرکز، پیشنهاداتی را جهت افزایش همکاری با پلتفرم ویتا عنوان کردند.

این هیئت ضمن آشنایی با خطوط مختلف احیا و بازیابی، با پروسه کامل ریفربیش از زمان اعلام موجودی دستگاه اسقاطی از سوی مراکز درمانی تا زمان تحویل مجدد دستگاه به مرکز مربوطه آشنا شدند.

بازدیدکنندگان در این دیدار، با تاکید بر ارزش بسیار بالای صنعت ریفربیش اهمیت این صنعت را برای صنعت سلامت کشور حائز اهمیت دانستند.

در این بازدید مدیرعامل پلتفرم ویتا با اشاره به اهمیت ترویج صنعت احیا و بازیابی، این صنعت را برای کشور یک فرصت بسیار مطلوب جهت کاهش هزینه‌های درمان دانسته و ترویج این فرهنگ را بر عهده تمامی نهادهای مرتبط با صنعت سلامت دانست.

اهمیت توسعه صنعت ریفربیش، چگونگی همکاری مطلوب با پلتفرم نوآوری ویتا، توجه مراکز درمانی به استفاده مطلوب از منابع موجود در هر مرکز پزشکی و درمانی، حمایت دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها از شرکت دانش‌بنیان ویتا از مطالب مهم در بازدیدهای این مجموعه از سوی مراکز مختلف است.

ویتا میزبان هیئتی از بیمارستان میلاد تهران
ویتا میزبان هیئتی از بیمارستان میلاد تهران

آثار اجتماعی و فرهنگی ریفربیش

دکتر ملک‌زاد همچنین نتایج اجتماعی و فرهنگی ناشی از تجهیز مراکز درمانی سراسر کشور با تجهیزات احیا شده را بسیار مهم خوانده و استفاده مراکز از این تجهیزات و در راستای این امر تجهیز مراکز مختلف با تجهیزات ضروری را راهی برای کاهش آسیب‌های مهاجرت یا سفر به مراکز استانی به دلیل نبود امکانات پزشکی دانست.

ایشان با اشاره به کاهش مرگ و میر در صورت تجهیز مراکز درمانی مختلف (حتی در دورافتاده‌ترین مناطق کشور)، این امر را روشی مطلوب جهت جلوگیری از آثار منفی اجتماعی و فرهنگی ناشی از سفر افراد از شهرهای کوچک به شهرهای بزرگ دانست.